Co nosić, aby wyglądać jak modelka?

Praca w charakterze modelki jest marzeniem wielu dziewczyn. Często więc poprzez modne ubrania chcą one upodobnić się do modelek, a może nawet poprzez wybranie danej stylistyki zwiększyć swoje szanse na karierę w modelingu. W końcu, to właśnie wygląd zewnętrzny jest tutaj najbardziej istotny. Zazwyczaj, ubiór modelek jest dyktowany najnowszymi trendami, ale też wybierają one ubrania oraz buty i dodatki, które bardzo mocno podkreślają atuty ich sylwetki, jednocześnie jednak są w dobrym guście i nie są wyzywające.

Dana modelka może upodabniać się z jakąś konkretną marką i wybierać ją na co dzień. Kiedy więc podejrzymy, co noszą modelki, być może szybko przekonamy się o tym, że jest to styl wart naśladowania, nawet jeśli jeszcze nie miałyśmy okazji wziąć udziału w żadnym zleceniu czy w interesującej sesji zdjęciowej. Zadbanie o swój ubiór może być pierwszym krokiem do ciekawych zleceń.

Zwróćmy uwagę na dodatki

Są one bardzo charakterystyczne, ale też analizując zdjęcia modelek, przykładowo: http://selective-mgmt.pl/pl/models-category/new-faces-pl– są wyjątkowo wygodne i praktyczne do noszenia na co dzień. Bardzo często można zaobserwować zamiłowanie do dużych, stylowych, ciemnych okularów, które nie tylko są praktyczne, ale też sprawiają, że cała stylizacja nabiera pazura. Pamiętajmy tylko, aby kształt takich okularów dobrać odpowiednio do kształtu naszej twarzy tak, aby dodatkowo ją wyszczuplić. Kolejnym ciekawym akcesorium jest pojemna torba, w której można spokojnie zmieścić wszystko, co danego dnia będzie nam niezbędne. Modelki biegając pomiędzy różnymi miejscami i realizując różne projekty często mają w takiej torbie swoje portfolio, a także buty na zmianę- na wielu castingach najlepiej jest zaprezentować się w szpilkach, które już nie są tak wygodne do biegania po mieście. Dobrze jest też mieć ze sobą coś, co pozwoli nam szybko poprawić nasz makijaż. Zawsze jest też dobrze mieć ze sobą wodę oraz kalendarz, telefon i jakąś przekąskę. Torba XXL będzie do tego celu wprost idealna. A jeśli już mowa o butach- na co dzień szalenie modne są trampki lub też buty sportowe, które też zapewniają wygodę chodzenia w każdych warunkach. Praktycznym rozwiązaniem są klasyczne, białe buty, które po prostu pasują do wszystkiego. Pamiętajmy, że można założyć je zarówno do małej czarnej, do marynarki, ale i do zwykłych dżinsów, co czyni z takich butów uniwersalny wybór na każdą okazję.

A na jakie ubrania postawić?

Warto podkreślać zarówno nienaganną sylwetkę jak i swój wysoki wzrost. Dlatego też w stylizacjach modelek bardzo często pierwsze skrzypce gra kolor czarny, zwłaszcza w swoim głębokim odcieniu. Często wybieraną częścią garderoby są też dopasowane dżinsy, biały top oraz czarna kurtka skórzana. Wszystko to razem stwarza stylizację miejską, nowoczesną, minimalistyczną, wygodną, ale i podkreślającą doskonałą figurę. Tymczasem, w upalne dni sensowną alternatywę stanowią dżinsowe szorty, które podkreślają długie i smukłe nogi. Można zestawić je z luźniejszym topem, który do całej stylizacji wprowadza pewną nonszalancję.

Przypisane w