Codzienna pielęgnacja włosów i skóry głowy – jak zadbać o kondycję włosów?

Choć pielęgnacja włosów może wydawać się niezwykle łatwą czynnością, nie do końca tak jest. Mycie, suszenie oraz czesanie włosów wymaga nie tylko odpowiednio dopasowanych kosmetyków, ale także wiedzy, która pozwoli nam wykluczyć podstawowe błędy popełniane w codziennej pielęgnacji włosów. Wiele osób nie ma jednak pojęcia, że stosowane przez nich kosmetyki do pielęgnacji włosów, przynoszą im więcej szkody, niż pożytku. Jeśli chcesz wiedzieć jakie kosmetyki będą najlepsze do Twojego rodzaju włosów, oraz jak powinna wyglądać ich prawidłowa pielęgnacja, zapoznaj się z poniższym artykułem!

Prawidłowe mycie włosów i skóry głowy – podstawa pielęgnacji

Mycie włosów i skóry głowy stanowi podstawę odpowiedniej pielęgnacji. Choć mogłoby się wydawać to banalną czynnością, istnieją pewne zasady, których warto przestrzegać. Mianowicie, oprócz odpowiedniego szamponu takiego jak np. Ducray szampon przeciwłupieżowy lub Ducray szampon przywracający równowagę skórze głowy, musisz pamiętać o dokładnym rozczesaniu włosów, przed ich umyciem. Rozczesane pasma można dokładniej oczyścić z nadmiaru sebum oraz zabrudzeń nagromadzonych w ciągu dnia. Pamiętaj również, że mycie to nie tylko oczyszczenie włosów, ale przede wszystkim skóry głowy. Dlatego też, jeśli chcesz mieć pewność, że skóra Twojej głowy jest dokładnie oczyszczona, dwukrotnie wykonaj czynność mycia włosów. Użyj do tego szamponu, który dopasowany będzie do potrzeb Twoich włosów np. Ducray szampon lub szampon nawilżający MonRin.

Piękne i zdrowe włosy – czego unikać?

Jeśli marzysz o pięknych, zdrowych i mocnych włosach musisz przestrzegać kilku ważnych zasad, dzięki którym osiągniesz wymarzone efekty. Mowa tu przede wszystkim o zbilansowanej diecie, odpowiednich kosmetykach oraz prawidłowym wykonywaniu codziennych stylizacji włosów. Suszenie włosów za pomocą zimnego powietrza, jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż gorący nawiew suszarki, który ma negatywny wpływ na kondycję włosów. Jeśli jednak zmuszony jesteś użyć wysokich temperatur do stworzenia odpowiedniej stylizacji włosów, pamiętaj o termoochronie. Kosmetyki termoochronne pozwalają na stylizacje włosów za pomocą wysokich temperatur, bez narażenia ich na uszkodzenia. Kosmetyki te tworzą na powierzchni włosów warstwę ochronną, która nie tylko osłania je przed szkodliwym działaniem temperatury, ale także odżywia i nawilża.

Bogata oferta produktów do włosów znajduje się w sklepie https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/.

Przypisane w