Dieta, która pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy

Wiele osób narzeka na to, że pomimo wprowadzenia pewnych zmian żywieniowych, nadal nie udaje im się schudnąć. Powoduje to spore zniechęcenie, a w konsekwencji zaniechanie diety redukcyjnej. Tymczasem, istnieje przynajmniej kilka różnych sposobów na to, aby schudnąć. Od czego zacząć?

Układanie jadłospisów i zmiana nawyków żywieniowych

Chyba najtrudniejszym elementem diety jest wykluczenie z niej tych produktów, które lubimy najbardziej lub też które spożywamy regularnie. To właśnie ta regularność tworzy nawyk, który niekoniecznie musi być zdrowy. Nawykiem może być podjadanie słodyczy pomiędzy posiłkami czy też jedzenie o bardzo późnej porze, a nawet spożywanie słonych przekąsek przed telewizorem. Nawykiem może być regularne korzystanie z dań w restauracji typu fast food. Chcąc przejść na dietę redukcyjną będziemy musieli zrezygnować z pewnych produktów, a zmiana nawyków wymaga czasu. Nie można więc zniechęcać się zbyt szybko.

Ważne jest też, aby na starcie zdecydować się na dobór diety według naszych preferencji i potrzeb. Może nam w tym pomóc gabinet dietetyczny, wówczas z pewnością zwiększymy swoje szanse na powodzenie.

– Dobierając sobie dietę powinniśmy wziąć pod uwagę ewentualne nietolerancje pokarmowe, a także wyeliminować produkty po których najczęściej nie czujemy się za dobrze.

– Przy diecie redukcyjnej kluczowe jest wprowadzenie ograniczenia w przypadku tych produktów, które są najbardziej kaloryczne. Dotyczy to cukrów prostych oraz tłuszczy nasyconych. Skuteczna dieta powinna odżywiać nasz organizm, a nie ma w niej miejsca na puste kalorie.

– Aby ująć cała nasza dietę w sztywne ramy- konieczne jest ustalenie dziennej liczby kalorii, jaką chcemy przyjmować. Powinniśmy oszacować nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne z uwzględnieniem tego, jaka aktywność fizyczną codziennie podejmujemy. Następnie szacujemy jaka ilość kalorii dziennie pozwoli na redukcję wagi.

Skuteczna dieta- co jeść, a co omijać?

W diecie redukcyjnej doskonale sprawdzają się warzywa, które z reguły są niskokaloryczne, a bardzo zdrowe. Zawierają wiele cennych witamin i minerałów. Odpowiednie będzie też chude mięso, a także ciemne pieczywo. Możemy tez do woli korzystać z jogurtów i innych przetworów mlecznych, które nie są za bardzo dosładzane. Wśród naszych dań obiadowych na pewno powinna się znaleźć ryba. Mając ochotę na słodkości możemy sięgać po różnego rodzaju owoce.

Często zadajemy sobie pytanie o to, jak skutecznie schudnąć, kiedy cały czas czujemy się głodni. Ciągnie nas tym samym do podjadania, a napady głodu sprawiają, że zdarza się nam mocno przejadać. Najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie stałych pór posiłków. Najlepiej, aby wypadały one co około 3 godziny i aby porcje nie były zbyt duże. Nie warto rezygnować ze śniadań, nawet jeśli na ogół wychodzimy z domu w dużym pośpiechu. Ostatni posiłek dobrze jest zaplanować kilka godzin przed położeniem się spać. Może to być godzina 18- 19. Dobra dieta to także taki sposób odżywiania się, gdzie każdego dnia pijemy dużo wody niegazowanej. Najlepiej, aby było to około 2 litry.

Przypisane w