Dlaczemu warto zainwestować w odżywkę do przetłuszczających się włosów?

Po około 24 godzinach od umycia włosów, zaczynają się one przetłuszczać. Przyczyny tego problemu mogą być różne: od gromadzenia się brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń, po wydzielanie sebum przez skórę głowy. To nagromadzenie jest naturalne i można je łatwo wyeliminować poprzez regularne mycie włosów szamponem.

 

Jeśli włosy stają się bardziej niż zwykle zatkane nagromadzonym sebum, możemy mówić o tym, że dana osoba ma tłuste włosy. W takich przypadkach wiele czynników, w tym nadmierna wilgotność i intensywny wysiłek fizyczny, może prowadzić do gromadzenia się zanieczyszczeń.

 

Oto kilka najczęstszych przyczyn przetłuszczania się włosów:

 

Wrażliwy typ włosów

Proste włosy są bardziej narażone na przetłuszczanie. Dzieje się tak dlatego, że proste włosy są właśnie takie – proste, bez żadnej struktury, która mogłaby powstrzymać olej przed łatwym ześlizgiwaniem się w dół trzonu włosa. W rezultacie olej gromadzi się na skórze głowy, a przetłuszczanie jest bardziej widoczne, gdy włosy są proste.

 

Nadmierne mycie szamponem

Tłusty wygląd włosów może być skutkiem nadmiernego mycia szamponem. Kiedy myjesz i myjesz włosy, jest to sygnał dla skóry głowy, by zaczęła produkować więcej sebum. Jeśli myjesz włosy zbyt często, skóra głowy przechodzi w tryb hiper, sygnalizując nadprodukcję sebum. Ta nadmierna produkcja sprawia, że włosy wyglądają na tłuste. 

 

Brudna szczotka do włosów

Tak, szczotka, której używasz może być winowajcą ukrywającym się w zasięgu wzroku! odżywka do przetłuszczających się włosów.

 

Jeśli regularnie układasz włosy, szczotka jest narzędziem, którego używasz codziennie. Na szczotce gromadzi się brud, zanieczyszczenia i resztki produktów używanych na włosach. Te nagromadzone substancje przenoszą się na włosy, gdy używasz jej bez czyszczenia. Nawet świeże, czyste włosy mają problem z gromadzeniem się zanieczyszczeń na szczotce, co może powodować, że włosy będą wyglądały na tłuste i przetłuszczone.

 

szczotka do włosów, szczotka pełna kosmyków włosów

Niewłaściwe produkty do włosów

Może się zdarzyć, że myjesz włosy bez użycia szamponu, stosując na włosy samą odżywkę. Taki nawyk może powodować przetłuszczanie się włosów. Naturalnego oleju na skórze głowy nie da się zniszczyć samą wodą. Pominięcie szamponu nie spowoduje usunięcia oleju z włosów. W rzeczywistości, włosy będą tłuste jeszcze kilka godzin po umyciu.

 

Produkty do włosów zawierające siarczany, olej mineralny, sztuczne barwniki i ropę naftową mogą powodować przetłuszczanie się włosów. Warto poświęcić czas na wybór produktów, które nie zawierają tych składników.

 

Warto rozważyć produkty do pielęgnacji włosów WOW Skin Science, które zostały opracowane z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych składników pozyskiwanych z różnych roślin. Produkty te są w 100% naturalne i nie zawierają siarczanów ani parabenów. Nie zawierają sztucznych substancji zapachowych ani szkodliwych substancji chemicznych, które mogą uszkadzać skórę głowy i włosy.  

 

Łupież

Łupież jest często kojarzony z suchością włosów. Skąd więc bierze się ten tłusty wygląd?

 

Włosy mogą być bardziej suche z powodu łupieżu, ale ich cebulki są bardziej tłuste z tego powodu. W przypadku łupieżu na skórze głowy, włosy produkują więcej sebum, które z kolei zatyka pory. Zatkane pory mogą powodować suchość skóry głowy i włosów.

Przypisane w