Jak się ubrać na przyjęcie komunijne?

Maj zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że rozpoczyna się również okres Pierwszych Komunii Świętych oraz przyjęć komunijnych. Podobnie jak inne okazje, również ta wymaga odpowiedniej stylizacji. Powinna być ona tak dobrana, by dobrze wyglądała zarówno w sytuacji formalnej i pełnej powagi jaką jest obrzęd odbywający się w kościele, ale powinna mieć także w sobie tę lekkość jakiej można by oczekiwać po uczestnikach późniejszego przyjęcia komunijnego.

W przypadku stylizacji na taką okazję dobrze sprawdzają się zarówno sukienki, komplety spódnicy i bluzki, jak i spodnie z żakietem. Wybór powinniśmy przede wszystkim uzależnić od aury panującej w dniu uroczystości. Pamiętajmy także, że przyjęcie komunijne to impreza odbywająca się za dnia, zatem nie odpowiednie będą suknie wieczorowe. W tym przypadku lepiej postawić na bardziej formalne stylizacji, niż na stylizacje w stylu weselnym czy sylwestrowy, bowiem nie pasują one do okazji. Zatem lepiej zrezygnować z wszelkich cekinów i nadmiaru błyszczących elementów, bo choć modne w tym sezonie, to jednak nie odpowiednie na taką okazję.

Aura będzie miała także znaczenie w doborze kolorów w stylizacji. W przypadku deszczowej pogody lepiej zrezygnować z bieli, zaś w słoneczne dni dobrze będą sprawdzać się kolorowe i mocne kolory. Podobnie jak w przypadku wesel, tutaj także nie ubieramy się całkiem na biało, bowiem ten kolor przeznaczony jest dla dzieci, które przystępują do komunii. Nie oznacza to jednak, że nie możemy ubrać białej sukienki a do tego kolorowego żakietu czy białego żakietu do spodni i bluzki w innym kolorze.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na sukienkę, spódnicę czy spodnie, zawsze odpowiednim dodatkiem będzie torebka – kopertówka, która można znaleźć na stronie – Stylowy Dodatek.

Należy także pamiętać, aby wybierając buty do stylizacji wziąć pod uwagę torebkę, czyli jej kolor oraz materiał z jakiego została wykonana. Buty powinny być także dobrane kolorystycznie do kreacji i powinny do niej pasować. Szczególnie modne są obecnie buty z przeźroczystymi silikonowym elementami. Pamiętajmy jednak, że raczej nie powinniśmy iść na komunię w sandałach, są to buty nieodpowiednie do kościoła, a w przypadku wielu świątyń wręcz oficjalnie zabronione. W przypadku Komunii Świętej nie ma sztywnych zasad co do wysokości obcasów. Można wybrać zarówno buty na wysokiej szpilce, jak i baleriny, tak długo, jak długo okrywają one place stóp – tak długo będą odpowiednie na tę okazje.

Przypisane w