Muszka męska czy krawat?

Muszka męska jako bohater imprezy

Muszka męska towarzyszy panom praktycznie już od pierwszych miesięcy życia. W większości przecież kompletnych ubranek do chrztu stanowi ona ten dodatek, który dopełnia całości. Nadaje tym samym małemu chłopcu elegancji i podkreśla dostojność danej ceremonii.

Młodzieńcy następnie ubierają muszkę z okazji najbardziej wyjątkowych uroczystości w szkole czy też uczestnicząc w tych najważniejszych świętach rodzinnych. I tak oto muszka wkracza również w dorosłe życie mężczyzny. Najczęściej stanowi obowiązkowy element garderoby w dniu ślubu. Zatem uznawana jest za jeden z najbardziej stylowych, szykownych i galowych dodatków, dzięki którym mężczyzna może czuć się w pełni wytwornie. Muchy męskie występują w bardzo wielu fasonach, modelach kolorach i fakturach. Dlatego można w nich przebierać do woli i wykorzystywać je także do mniej formalnych stylizacji. Obecnie mężczyźni, podobnie jak kobiety, lubią eksperymentować z modą i przede wszystkim dobrze wyglądać.

Muszka męska czy krawat?

Zdecydowanie i mucha i krawat mają swoją pozycję w szafie męskiej. To, na który dodatek decydujemy się w danej sytuacji zależy przede wszystkim od rangi imprezy czy roli naszego wystąpienia. Muszka męska wydaje się mieć tytuł tej bardziej nonszalanckiej i artystycznej ozdoby. Ostatnio jest bardzo popularna wśród młodzieży dumnie podążającej na studniówkę. Również wesela są idealną okazją do pokazania się w niecodziennym wydaniu, a elementem wyróżniającym jexst właśnie gustownie dobrana do reszty stroju mucha. No i nie zapominajmy o tym, że w wielu firmach, a nawet restauracjach i hotelach, jest ona obowiązującym elementem przyjętego dress code. Krawat natomiast uważany jest za dodatek bardziej uniwersalny. Najczęściej jest on utożsamiany z biznesowymi spotkaniami i stylem smart casualowym. Ale również stanowi element codziennej formalnej stylizacji między innymi w pracy. Zawsze gustownie dobrany dobrze współgra także w luźniejszych połączeniach na przykład z jeansami czy swetrem.

 

Muszka męska – trudny wybór?

 

Asortyment zarówno much, poszetek, krawatów czy spinek jest obecnie bardzo bogaty. Dlatego czeka nas całkiem niemałe wyzwanie zakupowe. Sprawę znacznie ułatwia wiedza na temat tego, gdzie chcemy wystąpić w nowo nabytej garderobie. Wówczas możemy dokonać już na wstępie zasadniczej selekcji. Bo jeżeli ma to być codzienna stylizacja smart casuallowa wtedy powinniśmy zdecydować się na bardziej matowe materiały. W zamian możemy pogrymasić przy kolorach i pokusić się o zdecydowanie fantazyjne wzory, np. kwiatki, kropki czy kratki. Natomiast na uroczystości bardziej podniosłe i galowe wyjścia muchy mają odrębną półkę sklepową. Królują w bieli i czerni, w zależności czy chcemy je zestawić z frakiem czy ze smokingiem. Również materiał, z którego zostały uszyte należy do tych uznawanych za bardziej eleganckie.

 

Czy każdemu pasuje mucha?

 

W modowym świecie często słyszymy stwierdzenie, że ktoś ma twarz do muchy lub jej nie ma. O co w tym chodzi? Mianowicie uznaje się, że ów dodatek ubioru wymaga od mężczyzny go noszącego odpowiedniej osobowości, aby nie zostać odebranym jako przebieraniec. Ale bardzo istotne znaczenie ma też dobór odpowiedniego rozmiaru muszki. Prawidłowo zharmonizowana i zawiązana ozdoba powinna zawierać się pomiędzy zewnętrznymi kącikami oczu a konturem twarzy. Powinna także mieścić się ona w tzw. wewnętrznej ramie kołnierzyka koszuli. Ponadto wybierając zbyt szeroką muchę możemy nasz wygląd uczynić nieco śmiesznym lub niepoważnym. Dlatego zawsze warto przeglądnąć najpierw odzieżowe katalogi, przyjrzeć się osobom występującym na czerwonym dywanie, jak również od czasu do czasu prześledzić typowe wpadki modowe.

Przypisane w