Nowe zęby w jeden dzień? Implantologia daje nam taką możliwość

Utrata naszego naturalnego zęba, a nawet utrata kilku zębów wcale nie musi być tragedią, gdyż istnieją sposoby na to, aby uzupełnić takie ubytki i zyskać nowe zęby w jeden dzień. Oczywiście, zabieg wszczepiania implantów jest częścią pewnego procesu, który zostaje zaplanowany na dłuższy dystans czasowy. Jednak można stwierdzić, że tak czy inaczej jest to najszybszy sposób na to, aby móc znowu cieszyć się pięknym, wprost nieskazitelnym uśmiechem. Ogromnym atutem implantologii jest to, że pozwala na otrzymanie jak najbardziej naturalnego efektu. Wielokrotnie zdarza się, że implanty ciężko jest odróżnić od posiadanych zębów naturalnych, nawet jeśli proces obejmować wszczepienie kilku, a nie tylko jednego.

 

Jak przebiega proces implantologiczny?

 

Punktem wyjścia jest znalezienie kliniki, którą będziemy mogli obdarzyć zaufaniem. Wszczepianie implantów jest jednak takim zabiegiem, który mocno ingeruje w nasz wygląd zewnętrzny- będzie więc nam za pewne bardzo zależało na tym, aby uzyskany efekt był niemalże perfekcyjny. Warszawa posiada jednak wiele naprawdę wysokiej klasy specjalistów, do których będziemy mogli się zwrócić. Pierwsze wizyty w klinice zazwyczaj poświęcone są procesowi planowania zabiegu, określenia jego zakresu, kosztów, harmonogramu, a także jest to czas na analizę badań i zlecenie tych, które trzeba koniecznie uzupełnić.

 

Sam zabieg wszczepienia implantów jest bezbolesny i faktycznie odbywa się jednym dniem. Po ich wszczepieniu dodatkowo umieszcza się też tymczasowe korony. Następnym etapem jest odbudowa protetyczna, która też pozwala zweryfikować obciążenie, jakie występuje na zgryzie. Implant jest elementem, który zastępuje zarówno korzeń zęba jak i jego koronę. Nie dochodzi więc do zaniku kości podtrzymujących ząb w danym miejscu. Jest wykonywany ze specjalnych, opatentowanych materiałów, które łatwo są akceptowalne przez organizm. Sprawia to, że implanty rzadko są przez organizm klasyfikowane jako obce i odrzucane. Stosunkowo szybko można zakończyć leczenie i po ostatnich wizytach kontrolnych można się cieszyć pięknym uśmiechem bez ubytków.

 

Przypisane w