Osocze bogatopłytkowe i jego wykorzystanie na skórę głowy

Czasami zdarza się, że zaczynamy mieć spore problemy z wypadaniem włosów, a niezależnie od tego, jaka jest tego przyczyna- utrata włosów nie jest niczym przyjemnym i najlepiej od razu zapobiegać temu procesowi. Okazuje się jednak, że oprócz tradycyjnej pielęgnacji z wykorzystaniem szamponów i masek czy innych drogeryjnych preparatów, dostępnych jest też wiele ciekawych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które charakteryzuje naprawdę wysoka skuteczność działania. Pamiętajmy jednak o tym, aby decydując się na takie zabiegi zawsze wybierać sprawdzone, zaufane i cieszące się dobrą renomą ośrodki, w których dostępny jest w pełni profesjonalny sprzęt. Takie gabinety i kliniki posiadają także wykwalifikowanych lekarzy, którzy podczas konsultacji doradzą nam, czy w naszym przypadku dany rodzaj zabiegu się sprawdzi, czy nie ma do niego przeciwwskazań oraz czy jest najlepszą z dostępnych metod działania.

 

Wampirzy lifting- czym tak naprawdę się charakteryzuje i czy ta metoda zadziała także na skórę głowy?

 

Być może wiele z nas już słyszało określenie „wampirzy lifting”, gdyż jest ono popularne i dość charakterystyczne. W taki sposób potocznie określa się zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który tak naprawdę nazywa się aplikacją osocza bogatopłytkowego na twarz. Okazuje się jednak, że zabieg z wykorzystaniem tego osocza może być też przeprowadzany na skórze głowy, a tym samym może pomóc osobom, które borykają się z problemem wypadania włosów oraz łysienia. Najprościej mówiąc, zabieg ten polega na bezpośrednim podaniu do komórek skóry głowy osocza, w którym znajdują się komórki krwi. Osocze bogatopłytkowe Kraków https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/osocze-bogatoplytkowe-krakow/ ma za zadanie pobudzić skórę głowy oraz cebulki włosowe do intensywniejszej pracy oraz do wytwarzania nowych włosów. Badania, jakie udowadniają skuteczność tego właśnie zabiegu mówią o tym, że płytki krwi, jakie zawarte są w osoczu potrafią aktywować w komórkach skóry głowy aż 30 różnych czynników wzrostu włosów. Jest to więc wprost niesamowite, jak jeden zabieg tego typu może efektywnie stymulować skórę głowy do wytwarzania nowych włosów oraz do zahamowania procesu wypadania tych, które już posiadamy.

 

Skąd pobierany jest materiał do zabiegu?

 

Dla wielu osób pewnym szokiem może być fakt, że podczas zabiegu wstrzykiwana jest do komórek skóry krew. Jednak, osocze bogatopłytkowe skóry głowy to zabieg, który wykonuje się z wykorzystaniem płytek krwi pobranych od tego samego pacjenta, który poddaje się zabiegowi. Po ich pobraniu od pacjenta, trzeba je w specjalny sposób przygotować tak, aby można było odpowiednio wykorzystać je do przeprowadzenia zabiegu. Osocze jest poddawane procesowi odwirowywania. Warto wiedzieć, że znajdują się w nim takie czynniki wzrostu jak PDGF, IGF oraz EGF, a także wiele innych, które przede wszystkim pełnią rolę stymulatora i aktywatora dla komórek skóry głowy. Pomagają komórkom powrócić do wzmożonej pracy i aktywują procesy regeneracyjne, dzięki czemu skóra głowy może wytwarzać nowe mieszki włosowe. Wytwarzane są nowe naczynia krwionośne. Wszystko to możliwe jest dzięki wykorzystaniu specjalnego, dedykowanego do tego celu aparatu, w który powinna być wyposażona klinika, w której zabieg się wykonuje. Urządzenie to jest konieczne i powinno być certyfikowane. Przed zastosowaniem terapii zazwyczaj odbywa się konsultacja z lekarzem dermatologii, który zadecyduje o braku przeciwwskazań do jego wykonywania u danego pacjenta.

 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

 

Zawsze warto uzyskać jak najwięcej informacji o danym zabiegu już na starcie, chociażby po to, aby ocenić, czy jest nam on potrzebny, a także czy nie ma do niego przeciwwskazań. Zazwyczaj wśród typowych przeciwwskazań znajdziemy okres ciąży oraz karmienia piersią, a także aktywną bądź przebytą chorobę nowotworową. Do zabiegu trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Aby móc zaaplikować sobie osocze bogatopłytkowe skóry głowy dzień przed planowanym terminem zabiegu nie należy pić alkoholu. Równie ważne jest, aby do tygodnia przed zabiegiem wystrzegać się przyjmowania takich lekarstw jak ibuprofen, aspiryna, ketonal oraz innych leków, które posiadają działanie przeciwzakrzepowe. W dniu zabiegu nie musimy być na czczo, ale zaleca się dużo pić- nawet do 2 litrów wody.

 

A jak wygląda zabieg w praktyce?

 

Całkowity czas jego trwania powinien zamknąć się w godzinie zegarowej. Standardowo, najpierw przeprowadzana jest konsultacja lekarska. Kolejnym etapem jest pobieranie krwi od pacjenta, a następnie jej odwirowywanie w specjalnym urządzeniu. Kiedy preparat jest już gotowy, jest on podawany bezpośrednio do skóry głowy. Wykonuje się to za pomocą iniekcji. Co ważne, zabieg ten można połączyć z dwoma innymi, które mogą wzmocnić jego działanie. Mowa tutaj o mezoterapii igłowej, którą również wykonuje się na skórze głowy oraz o karboksyterapii. Wszystkie te zabiegi są ciekawe i mogą pomóc nam skutecznie zatrzymać proces wypadania włosów. Dodatkowo, dzięki stymulacji skóry głowy możemy liczyć na pojawienie się nowych włosów, a tym samym możemy szybko i skutecznie pozbyć się problemu.

Przypisane w