Pierwsze kroki w modelingu- jak zacząć?

Praca w charakterze modelki wydaje się być atrakcyjna dla wielu młodych dziewczyn. Na bardzo wczesnym etapie snucia planów o tym, jak może ona wyglądać, najczęściej nie myśli się o tym, że wcale nie jest to łatwy zawód. Najtrudniejsze są oczywiście początki, ale wówczas warto zwrócić się do odpowiedniej agencji modelek, która może nam pomóc w zdobyciu pierwszych zleceń. Od czego w ogóle zacząć i gdzie stawiać swoje pierwsze kroki w modelingu?

modelka

Wybierz agencję, która Cię zainteresuje

Takich agencji jest wiele, jednakże zdecydowanie większą ich ilość znajdziemy w dużych miastach, ze szczególnym uwzględnieniem stolicy. Oczywiście, najlepiej wybrać agencję, która najbardziej się nam podoba i w której po prostu chciałybyśmy pracować. Powinna ona być rozpoznawalna, popularna i godna zaufania. Nie ma jednak sensu ograniczać się do jednej czy dwóch- bo co w przypadku, jeśli się do nich nie dostaniemy? Na tym skończy się nasza kariera? Warto wiedzieć już na starcie, że wypromowanie własnej osoby naprawdę nie jest łatwe, wymaga czasu i ciężkiej pracy. Najprawdopodobniej będzie oznaczało konieczność biegania po wielu castingach, wymaga więc wiele poświęcenia, cierpliwości i zaangażowania. Nie możemy się jednak zniechęcać, gdyż tak naprawdę wiele modelek tak właśnie zaczynało. Dodatkowo, nawet dobry angaż nie gwarantuje nam, że nasza sytuacja poprawi się z dnia na dzień i nagle staniemy się wprost rozchwytywane. Modelka musi cały czas pracować nad swoją karierą szukając coraz to nowych propozycji ciekawych kontraktów. Zatrudniając się w agencji dodatkowo to sama agencja szuka nam ciekawych zleceń, które mogą dotyczyć także pracy poza granicami kraju, na co trzeba być przygotowanym zgłaszając gotowość do wyjazdów.

Najważniejsze, aby być naturalną

To chyba najprostsza odpowiedź na pytanie o to, jak zostać modelką. Ta naturalność jest obecnie bardzo modna i pozwala zobaczyć modelkę taką, jaka jest naprawdę. Dlatego też na castingi lepiej wybrać się w białym podkoszulku i dżinsach, które podkreślają naszą figurę. Makijaż również najlepiej ograniczyć do minimum. Pierwsze castingi i spotkania dla każdej modelki mogą być trudne. Stres, trema, brak wiedzy o tym, jak odbywają się spotkania w agencjach i jak najlepiej się zaprezentować. Z tego względu kluczem do sukcesu jest ta naturalność. W momencie, kiedy już znajdziemy agencję, z pewnością trzeba będzie lepiej przygotowywać się do konkretnych castingów. Konieczne będzie opanowanie sztuki chodzenia na wysokich obcasach, a także sposobu poruszania się po modowych wybiegach. Wiele agencji jednak organizuje praktyki dla swoich modelek, gdzie można zdobyć pewne doświadczenie i obycie w świecie modelingu. Pamiętajmy bowiem, że z pewnością nikt nigdy nie wyśle na casting osoby nieprzygotowanej, która nie prezentuje się w sposób profesjonalny. Każda modelka jest bowiem twarzą agencji i sposób jej prezencji wpływa na to, jak odbierana jest sama agencja, a klienci oczekują tego, że w takim miejscu znajdą profesjonalnych modeli.

Myślisz o karierze w modelingu? Odwiedź stronę agencji www.selective-mgmt.pl

Przypisane w