Przechowywanie ubrań bez szafy – ogromne utrudnienie czy szansa na ciekawą aranżację wnętrz?

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że trzymamy swoje ubrania, buty oraz inne akcesoria w szafie. Jest to zdecydowanie najbardziej popularne, komfortowe oraz wygodne rozwiązanie, które pozwala nam na świetne zorganizowanie przestrzeni swojej sypialni, a czasem także salonu czy przedpokoju.

ubraniaZdarza się jednak z różnych powodów, między innymi takich jak mała sypialnia, zmuszeni jesteśmy do szukania alternatywy dla klasycznie rozumianej szafy – obudowanych półek, drążków na wieszaki oraz wysuwanych szuflad. Zatem czy przechowywanie ubrań bez szafy jest możliwe przez dłuższy czas? Czy będzie to dla nas ogromne utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu czy też szansa na nietypowe i ciekawe zaaranżowanie swojej sypialni?

Szafa nie bez powodu jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem

Szafa od wielu wieków stanowi jedno z najbardziej podstawowego wyposażenia niemal każdej sypialni. Przechowujemy w niej swoje ubrania, a często też buty i dodatkowe akcesoria. Jeśli jest dostatecznie duża, pomieścimy w niej dużo więcej rzeczy, oszczędzając dodatkowe miejsce, które jest bardzo cenne. Czasem zdarza się nawet, że mamy w swoim mieszkaniu więcej niż jedną szafę, na przykład w sypialni, pokoju dziecinnym i w przedpokoju. W jednopokojowych kawalerkach natomiast szafa często znajduje się w salonie, niedaleko sofy czy łóżka oraz szafki z telewizorem. Jeżeli preferujesz klasyczne rozwiązania, ciekawy przegląd szaf znajdziesz na https://polanomeble.pl/29-szafy .Ze względu na swoją wysoką funkcjonalność szafa jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem do przechowywania ubrań, jednak o czym często zapominamy – nie jedynym.

Czy przechowywanie ubrań bez szafy jest możliwe?

W czasie przeprowadzki, remontu czy też kompletowania wyposażenia mieszkania z pewnością każdemu z nas zdarzyło się trzymać ubrania w torbach oraz walizkach. Wszyscy wiemy, jak bardzo niekomfortowe jest to rozwiązanie. Ciągłe szukanie przedmiotów, konieczność wyciągnięcia wielu rzeczy, żeby znaleźć tę jedną, pogniecione ubrania, duży bałagan. Ciężko wyobrazić sobie codzienne życie i funkcjonowanie na walizkach przez okres dłuższy niż kilka dni. Nawet perspektywa dwóch tygodni w takich warunkach jest już przerażająca, przez co większość osób myśli, że przechowywanie ubrań bez szafy jest po prostu niemożliwe.

Często jednak zdarza się, że przestrzeń naszej sypialni nie jest dostatecznie duża czy ustawna, aby zmieściła się do niej szafa. Nie warto wtedy inwestować w pierwsze lepsze łóżko o niewielkich wymiarach, żeby móc sobie pozwolić na szafę, ponieważ negatywnie odbiłoby się to na naszym zdrowiu i wypoczynku. Przechowywanie ubrań bez szafy naprawdę jest możliwe – nawet coraz więcej osób wybiera właśnie takie rozwiązanie, aby ich sypialnia była bardziej oryginalna.

Możemy przykładowo zdecydować się na wieszaki wolnostojące, które zastąpią nam drążki w klasycznie rozumianych szafach. Jeśli pozwoli nam na to miejsce, warto dodać do tego także jedną lub dwie komody. Można także nad komodami zaaranżować drążek na wieszaki, który będzie mocowany do ściany. Dobrym rozwiązaniem jest również zakupienie pojemników do przechowywania pod łóżko, które pomieszczą rzeczy sezonowe lub takie, w których rzadko chodzimy.

Przypisane w