Salon tatuażu – porady przed pierwszą wizytą

Salon tatuażu – trudny wybór?

Salon tatuażu – jaki, który, gdzie? Przed tym dylematem stają wszyscy Ci, którzy pragną spełnić swoje marzenie o tatuażu. Tego nie robi się tak z dnia na dzień, to też nie jest koszula czy sukienka, po przymierzeniu której czujemy sie niekomfortowo i możemy ją zwrócić do sklepu. Decyzja o umieszczeniu trwałej grafiki na ciele musi być bezwzględnie przemyślana. Dopiero wtedy poszukujemy odpowiednie studio, w którym zostaniemy potraktowani profesjonalnie z zachowaniem oczywiście wszelkich procedur bezpieczeństwa.

Zatem do takich odwiedzin musimy się wcześniej przygotować. A w jaki sposób? No zdecydowanie należy sprawdzić opinie na temat tego studia. Zawsze można poczytać wypowiedzi klientów w Internecie i sprawdzić na stronie salonu Portfolio tatuatorów tam pracujących. Równie istotna jest osobista rekomendacja znajomych, którzy oprócz oceny pracy konkretnego artysty mogą dodatkowo pokazać nam finalne dzieło. Dobry salon tatuażu jest dumny ze swojej nazwy, której szyld wisi nad drzwiami i nie musi się ukrywać gdzieś w mrocznych bramach i piwnicznych zakamarkach.

 

Najpierw wzór, potem studio tatuażu

 

Przed spotkaniem z artystą, który ozdobi nasze ciało wypada wiedzieć, czym ma je ozdobić. Wybór wzoru jest niezwykle istotnym elementem całej procedury tatuowania. I przede wszystkim nie warto iść za modą, nawet nie trzeba sprawdzać obecnie panujących trendów, bo one mijają, a grafika pozostaje. Dlatego warto wybrać unikalny tatuaż, który będzie wyrażać naszą osobowość, indywidualność, który będzie mieć szczególne w naszym życiu znaczenie. To musi zadziać się w nas. To my mamy mieć pewność, że nie jest to banalny szkic, który po pewnym czasie nam się zwyczajnie znudzi. Dziaramy się dla siebie, nie dla innych, stąd też nie wszyscy muszą rozumieć przekaz naszego tatuażu. Bywa, że serce podpowiada nam, co chcemy wytatuować na swoim ciele, na przykład jakieś ważne wspomnienie. Ale nie wiemy jak to ugryźć graficznie, mamy wizję w głowie, której nie potrafimy samodzielnie odrysować. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest indywidualny projekt, który możemy stworzyć w salonie razem z artystą tatuatorem.

 

Dobry salon tatuażu – ważne cechy

Profesjonalne studio tatuażu to przede wszystkim takie które istnieje legalnie. Kolejnym atutem i to niezwykle istotnym jest ekipa ludzi w nim pracująca. Muszą to być po pierwsze ludzie z pasją, precyzją i talentem artystycznym. Po drugie tatuatorzy powinni być odpowiednio przeszkoleni, aby mieć wiedzę dotyczącą wszelkich procedur wykonywania zabiegów i umiejętność wdrażania ich w pracy. Zaletą również jest doświadczenie, chociaż wiadomo, że na rynku pojawiają się nowi ale niesamowicie już utalentowani artyści. Ponadto jakże duże znaczenia ma atmosfera, jaka panuje w salonie. To dzięki niej podczas długiej sesji odczuwamy większy komfort i tak zwany luz. Z bardzo przyjazną atmosferą możemy spotkać się na przykład w Studiu Tatuażu No Name Tattoo przy ul. Bernardyńskiej 8 w Rzeszowie. Tutaj artyści z mistrzowską dokładnością pracują w różnych stylach oraz realizują ciekawe i unikatowe projekty tatuaży.

 

Higiena w studiu tatuażu

 

Profesjonalny salon tatuażu to też taki, który przestrzega i bardzo poważnie traktuje wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Już na pierwszy rzut oka studio musi wyglądać czysto i sterylnie. Materiały takie jak na przykład igły czy rękawiczki powinny być używane wyłącznie jednorazowo. Równie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie sprzętu oraz dezynfekcja powierzchni wykorzystywanych w całym procesie tatuowania. Zawodowy artysta doskonale zna zależność, że dbając o zdrowie klientów w głównej mierze dba również o samego siebie.

 

Przygotowanie przed pierwszą wizytą w salonie tatuażu

 

Kiedy już cały plan został szczegółowo opracowany w naszej głowie i decyzja została ostatecznie podjęta pozostaje nam umówienie terminu sesji. A później cierpliwe oczekiwanie na spotkanie z artystą. Z pewnością też zostaniemy wcześniej poinstruowani przez pracowników salonu tatuażu jak przygotować się do tego wydarzenia. Po pierwsze należy przyjść wypoczętym, wyspanym i najedzonym. Niektóre bowiem sesje w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania grafiki mogą trwać kilka godzin. Kolejnym warunkiem powodzenia tego przedsięwzięcia jest zakaz spożywania alkoholu, który jak wiemy rozrzedza krew, podobnie jak niektóre lekarstwa. Dlatego w przypadku nagłego zachorowania należy przesunąć termin wizyty w studio. I zdecydowanie trzeba odmówić sobie wcześniej opalania skóry, na której ma powstać nasze dzieło sztuki, ponieważ w wyniku działania promieni UV może zostać on podrażniona. Po wykonaniu tatuażu natomiast bezwzględnie należy wysłuchać i wprowadzić w czyn wszelkie zalecenia higieny tatuowanego miejsca przez najbliższe dni.

Przypisane w