Własny butik? Ten pomysł można zrealizować!

Modą można interesować się na szereg różnych sposobów. Oprócz tego standardowego uzupełniania swojej garderoby nowościami z wybiegów, można też interesować się samą sprzedażą ubrań i widzieć siebie w roli sprzedawcy czy też konsultanta w takim właśnie butiku.

butikNajlepiej jest jednak zakładać taki sklep dobrze orientując się nie tylko w trendach, ale i możliwych źródłach zaopatrzenia. Dobrze jest też od razu mieć pomysł na sprzedawany tam asortyment- ubrania dla dzieci, moda marek premium, a może stylowa moda miejska ze średniej półki cenowej? Za asortymentem może pójść wystrój takiego miejsca, a także sposób jego promocji wśród potencjalnych klientów. Wiele jest więc do określenia już na starcie, a im więcej aspektów przemyślimy już na początku, tym łatwiej będzie nam później wcielać daną wizję w życie.

Od pomysłu do jego realizacji

Mając już konkretny biznesplan i pomysł na siebie, czas zabrać się za zakładanie własnej działalności gospodarczej. Dopełnienie wszelkich formalności oraz ewentualne wybranie dobrego biura rachunkowego może nam zająć trochę czasu, a w następnym kroku powinniśmy zastanowić się, w jakiej lokalizacji ma się znajdować nasz sklep. Jak się bowiem okazuje, wynajem lokalu, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania również może nie być prosty. Warto bowiem już wcześniej zdecydować, jak duży ma to być sklep, a także w jakiej dzielnicy ma się znajdować. Zakładanie sklepu odzieżowego nie jest proste o tyle, że już na starcie musimy wiedzieć, co będziemy chcieli w nim umieścić, jak ma być duży i jak duże zaplecze powinien posiadać. Metraż nie powinien być zbyt duży, gdyż to mocno wpłynie na cenę wynajmu. Z drugiej strony- powinien być komfortowy dla klientów, a także mieścić wszystko to, co będziemy chcieli sprzedawać.

W końcu, czasem okazuje się, że na lokalizacji nie warto oszczędzać. Jeśli będzie to miejsce, przez które często przechodzi każdego dnia bardzo wielu ludzi- mamy większe szanse na uzyskanie dość szybko wielu klientów i odbiorców naszego towaru. Wybierając miejsce, warto też odpowiednio wcześniej poznać jego specyfikę. Niektóre osiedla raczej są zamieszkiwane przez osoby starsze, a więc sklep z dziecięcymi ubrankami może być w takiej lokalizacji nie na miejscu. Ludzie lubią mieć wszystko pod ręką, więc sklep z takim asortymentem na pewno lepiej sprawdzi się w nowych dzielnicach nowoczesnego budownictwa, gdzie zazwyczaj mieszkają młode małżeństwa. Lokalizacja często też bywa dla sklepu reklamową samą w sobie i zachętą do tego, aby wstąpić do butiku będąc gdzieś po drodze. Więcej porad oraz oferty wynajmu lokalni możesz znaleźć na stronie herbewo.krakow.pl

Przypisane w